גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

משרביות GRC

מילשטיין GRC מקבוצת אלוקל הייתה הראשונה למסד תחום של חיפוי קירות חוץ ופיתוח משרביות בטון ומסתורי שטחי שירות (רכיבים להסתרה) מ–GRC בישראל ועל ידי כך להטמיע מסתורי כביסה, מסתורים כלליים מעוצבים וחיפויי GRC בחזיתות מבנים.

מהן משרביות?

המשרביה היא אלמנט אדריכלי שמקורו באדריכלות האוריינטלית המסורתית. המשרביה משמשת כאלמנט אדריכלי לרוב עם פרשנויות אתניות ומסורתיות, במקור מהאדריכלות בארצות ערב.
במקור היא הופיעה כסבכת עץ שהותקנה על חלונות מפרץ, שנועדו להעניק אשליה של שטח פנים גדול יותר, להגביר החדרת אור ואוויר ולאפשר זוויות הסתכלות מגוונות החוצה לצד פרטיות ושימוש כמסתור. כך למשל, יכלו נשים מוסלמיות להסתובב בבית ללא חשש שייראו על ידי אנשים זרים מחוץ לבית, כאשר בה בעת הן עצמן יכלו לפקח על הנעשה בחוץ.

בנוסף, היוותה המשרביה אמצעי פסיבי ליצירת הצללה, במקביל להזרמת אוויר וצינון חללי הפנים. ככל הנראה, החל מהמאה הרביעית, התפתחה משרביית העץ והפכה להיות אלמנט קישוטי. בנייתה כבר לא נעשתה רק מסרגלי עץ פשוטים בתצורת שתי וערב, אלא מסרגלי עץ רך שכופפו ועובדו בטכניקה מקורית ומסובכת במיוחד, ללא שימוש במסמרים, ליצירת רשתות תחרה של דוגמאות מרשימות.

בדרך כלל, היו אלו מוטיבים גיאומטריים רפטטיביים - מוטיב קישוטי שבעיקרו הוא סוג של ערבסקה האופיינית לסגנון הבניה האסלאמי, אשר החל להתפתח במאה השביעית והתפשט במהלך ימי הביניים. לעיתים נעשה גם שימוש במוטיבים מעולם הצומח, אך בתצורה מופשטת. עם השנים קיבלה המשרבייה פרשנויות וביטויים מגוונים – הן מבחינת שימושי החומר והן מבחינת היישום הפונקציונאלי. מדובר בדרך כלל על אלמנט מודולארי עם טוויסט אדריכלי ועיצובי, המשמש כיום בתיחום שטח \ חלל, בין אם זה באזורים או בפתחים, הבדלה בין שטחים, בין חללים, בין החוץ לפנים פשוטו כמשמעו, בגדרות, במסתורי כביסה, כאלמנט הצללה חוסך אנרגיה או כאלמנט קישוטי במחיצות פנים.

איך זה נוצרת משרביה?

על ידי חיבור צורות בסיסיות המחוברות יחדיו לכדי מניפה עשירה באסתטיקה אך עם זאת פשוטה ואוטנטית, המחברת בין העבר לעתיד, בין מסורת לייחודיות.
המשרביות הינן בעצם אוסף של סמלים \ אלמנטים או מאידך אלמנט צורני החוזר על עצמו במין "פטרן" ייחודי היוצר מניפה בזכות תחביר משוכפל.
הן מהוות "קישוט עיצובי" בעל סגנון מינימליסטי באדריכלות המאופיינת בקווים נקיים, חללים ברורים, קווים ישרים, שימוש בצורות ובחומרים ראשוניים ופשוטים.

יתרונות המשרביה

אחד היתרונות הגדולים של המשרביה, הוא חיבור בין האור לצל, משחק יפייפה הנוצר בזכות הקווים הגיאומטריים והמשחק בין הפשטות לעיקר.
ישנן מגוון משרביות מסוגים וחומרים שונים כגון עץ ומתכת, אולם משרביות בטון נפוצות מאוד בעיקר בעולם האדריכלות הישראלי בטח במדינה שטופת שמש כמו שלנו, היכולות להוות פתרון מושלם, אסטטי וייחודי כאלמנטים עיצוביים, עבור גדרות, מעקות ומסתורי כביסה.

אנחנו באלוקל נשמח לעשות עבורכם סדר ולהקל עליכם המתכננים, המעצבים והאדריכלים החל משלב התכנון, סוג המשרביה, הטכניקה, הגודל, הדרישות הטכניות ועד לכדי גמר ביצוע הפרויקט.

פרויקטים נבחרים בשילוב משרביות:

מבנה ישקר תפן | בית ספר נצרת | בית פרטי קיסריה | מוזיאון MUSEUM RESIDENCE ירושלים

 

קבוצת אלוקל- פתרונות נוספים

בקבוצת אלוקל קיימות ארבע חטיבות אשר מציעות מגוון רחב של פתרונות למעטפת הבניין מאלומיניום ומ-GRC.

הזן את האימייל שלך ולחץ על שלח כדי להתחיל בתהליך שחזור הסיסמה
למידע נוסף צרו איתנוקשר