גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

משרביות בטון GRC

חטיבת הבטון האדריכלי (GRC) מקבוצת אלוקל הייתה הראשונה למסד תחום של חיפוי קירות חוץ ופיתוח משרביות בטון ומסתורי שטחי שירות (רכיבים להסתרה) מ–GRC בישראל, ועל ידי כך להטמיע מסתורי כביסה מסתורים כלליים מעוצבים וחיפויי GRC בחזיתות מבנים.

מה היא משרביה?

המשרביה היא אלמנט אדריכלי שמקורו באדריכלות האוריינטלית המסורתית. המשרביה משמשת כאלמנט אדריכלי לרוב עם פרשנויות אתניות ומסורתיות, במקור מהאדריכלות בארצות ערב.
במקור היא הופיעה כסבכת עץ שהותקנה על חלונות מפרץ, שנועדו להעניק אשליה של שטח פנים גדול יותר, להגביר החדרת אור ואוויר ולאפשר זוויות הסתכלות מגוונות החוצה לצד פרטיות ושימוש כמסתור. כך למשל, יכלו נשים מוסלמיות להסתובב בבית ללא חשש שייראו על ידי אנשים זרים מחוץ לבית, כאשר בה בעת הן עצמן יכלו לפקח על הנעשה בחוץ.

בנוסף, היוותה המשרביה אמצעי פסיבי ליצירת הצללה, במקביל להזרמת אוויר וצינון חללי הפנים. ככל הנראה, החל מהמאה הרביעית, התפתחה משרביית העץ והפכה להיות אלמנט קישוטי. בנייתה כבר לא נעשתה רק מסרגלי עץ פשוטים בתצורת שתי וערב, אלא מסרגלי עץ רך שכופפו ועובדו בטכניקה מקורית ומסובכת במיוחד, ללא שימוש במסמרים, ליצירת רשתות תחרה של דוגמאות מרשימות.

בדרך כלל, היו אלו מוטיבים גיאומטריים רפטטיביים - מוטיב קישוטי שבעיקרו הוא סוג של ערבסקה האופיינית לסגנון הבניה האסלאמי, אשר החל להתפתח במאה השביעית והתפשט במהלך ימי הביניים. לעיתים נעשה גם שימוש במוטיבים מעולם הצומח, אך בתצורה מופשטת. עם השנים קיבלה המשרביה פרשנויות וביטויים מגוונים – הן מבחינת שימושי החומר והן מבחינת היישום הפונקציונאלי. מדובר בדרך כלל על אלמנט מודולארי עם טוויסט אדריכלי ועיצובי, המשמש כיום בתיחום שטח \ חלל, בין אם זה באזורים או בפתחים, הבדלה בין שטחים, בין חללים, בין החוץ לפנים פשוטו כמשמעו, בגדרות, במסתורי כביסה, ובחיפוי קירות חוץ כאלמנט הצללה חוסך אנרגיה או כאלמנט קישוטי במחיצות פנים.

פרויקט משרביות בטון כחיפוי מבנה לדוגמא: פרויקט ישקר תפן

 

מבחר דגמי משרביות בטון

מעוניינים במשרביות חוץ? מוזמנים לכתוב לנו או להתקשר 04-8722939 ולדבר עם המומחים שלנו באלוקל.
חטיבת הבטון האדריכלי GRC מציעה מגוון דגמי משרביות בטון מעוצבות ומיוחדות.
ניתן לייצר משרביה בדגם חדש במיוחד עבורכם בהתאמה אישית או לבחור באחד מדגמי משרביות חוץ קיימים:

משרביות בטון דגם ישקר משרביות בטון דגם סלע משרביות בטון דגם נצרת

משרביות דגם ישקר

משרביות דגם סלע

משרביות דגם נצרת

משרביות בטון דגם שרון משרביות בטון דגם מתומן משרביות בטון דגם עומר

משרביות דגם שרון

משרביות דגם מתומן

משרביות דגם עומר

משרביות בטון דגם ירדן משרביות בטון דגם X משרביות בטון דגם כוכב

משרביות דגם ירדן

משרביות דגם איקס

משרביות דגם כוכב

משרביות בטון דגם מרינה משרביות בטון דגם מניה

משרביות דגם מרינה

משרביות דגם מניה

יתרונות משרביות חוץ מבטון

כאשר מדובר במשרביות חוץ, אחד היתרונות הגדולים של המשרבייה, הוא חיבור בין האור לצל, משחק יפייפה הנוצר בזכות הקווים הגיאומטריים והמשחק בין הפשטות לעיקר.
ישנן מגוון משרביות מסוגים וחומרים שונים כגון עץ ומתכת, אולם משרביות בטון נפוצות מאוד בעיקר בעולם האדריכלות הישראלי בטח במדינה שטופת שמש כמו שלנו, היכולות להוות פתרון מושלם, אסטטי וייחודי כאלמנטים עיצוביים, עבור גדרות, מעקות ומסתורי כביסה.

אנחנו באלוקל נשמח לעשות עבורכם סדר ולהקל עליכם המתכננים, המעצבים והאדריכלים החל משלב התכנון, סוג המשרביה, הטכניקה, הגודל, הדרישות הטכניות ועד לכדי גמר ביצוע הפרויקט.

איך יוצרים משרבייה?

משרבייה נוצרת על ידי חיבור צורות בסיסיות המחוברות יחדיו לכדי מניפה עשירה באסתטיקה אך עם זאת פשוטה ואוטנטית, המחברת בין העבר לעתיד, בין מסורת לייחודיות. משרביות בטון הינן בעצם אוסף של סמלים \ אלמנטים או מאידך אלמנט צורני החוזר על עצמו במין "פטרן" ייחודי היוצר מניפה בזכות תחביר משוכפל. הן מהוות "קישוט עיצובי" בעל סגנון מינימליסטי באדריכלות המאופיינת בקווים נקיים, חללים ברורים, קווים ישרים, שימוש בצורות ובחומרים ראשוניים ופשוטים.

משרבייה פרויקטים נבחרים

מבנה ישקר תפן | בית ספר נצרת | בית פרטי קיסריה | מוזיאון MUSEUM RESIDENCE ירושלים

קבוצת אלוקל- פתרונות נוספים

בקבוצת אלוקל קיימות חמש חטיבות אשר מציעות מגוון רחב של פתרונות למעטפת הבניין מאלומיניום ומ-GRC.

כל הזכויות שמורות ©  לקבוצת אלוקל
הזן את האימייל שלך ולחץ על שלח כדי להתחיל בתהליך שחזור הסיסמה
למידע נוסף צרו איתנוקשר
שירות לקוחות שיווק ומכירות