גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

הסיפור מאחורי מסתורים בבנייה

תחום הבנייה כולל גם אלמנטים רבים, שלעתים נשכחים בעיסוק העיקרי ביזמים ובקבלנים. אולם חלק גדול מאופי הבניין הנראה לעין קשור דווקא לתעשיית המוצרים הנלווים, הכוללת, בין השאר, ציפויים וחיפויים למבנה, חיפוי חיצוני מבטון, הצללת מרפסותקירוי מרפסותגדרות, פרגולות, מסתורים, מסגרות חלון, קרניזים, עמודים, גגונים ותקרות דהיינו פתרונות הצללה, מערכות הצללה ומערכות הסתרה, עבור מעצבים ואדריכלים, מספקים האלמנטים הללו אבזור משלים רב משמעות, אשר בצד מטרותיו הפונקציונאליות, גם תורם למראה הסופי, לצורה ואף לדימוי של המבנה כולו.

מערכות הסתרה ייחודיים לאדריכלים ומעצבים

העיצוב האדריכלי נדרש לא פעם, הן על פי דרישת חוקי הבנייה והן כצורך תכנוני, לפתרונות מסתור ומערכות הסתרה. הכוונה היא למסתורים לכביסה, לצינורות חיצוניים, לדודים, לקולטים, למזגנים וכדומה. המסתור משמש כאלמנט חיצוני בולט החייב להשתלב בעיצוב הכולל של הבניין.

כך למשל, מסתורים בגימור דמוי עץ יעניקו לבניין כולו מראה חם, בעוד שגימורים בגוון אלומיניום יעניקו מראה מודרני יותר. ככזה, מייחס האדריכל של הבניין למסתורים חשיבות מכרעת, ובורר בקפידה בעיצובים שיהלמו את עיצוב וסגנון הבניין כולו ויצטיינו ברמת גימור גבוהה.

לדברי ערן חמו, מנכ"ל קבוצת אלוקל: "על המסתורים המשתלבים בחלק החיצוני של המבנה, להיות עמידים ולשמור על המראה שלהם לאורך שנים וזאת מאחר והם חשופים לפגעי מזג האוויר כגון: רוחות, גשם, לחות וקרני השמש שעלולות לגרום לדהייה ובלייה. פתרונות המסתור מעוצבים ומיוצרים כיום ממגוון חומרים רחב, על מנת לענות על הצרכים העיצוביים והפרקטיים של כל לקוח, כאשר החומרים הבולטים הנמצאים בשימוש בתחום המיסתורים הם אלומיניום, PVC, ברזל ו – GRC, המעניק אפשרות לתכנון ויישום אלמנטים מורכבים ומסובכים במיוחד, לשימור איכויות גימור גבוהות, ולשילוב מרקמים וגוונים".

בין הפרויקטים בהם הותקנו מסתורים והצללות: פרויקט מנהלת המגורים של צה"ל ברחובות, פרויקט בוני התיכון בנתניה, פרויקטים של איציק תשובה בנתניה, פרויקט שיקום שכונות בדימונה, פרויקט הולילנד בירושלים ועוד.

קבוצת אלוקל- פתרונות נוספים

בקבוצת אלוקל קיימות חמש חטיבות אשר מציעות מגוון רחב של פתרונות למעטפת הבניין מאלומיניום ומ-GRC.

הזן את האימייל שלך ולחץ על שלח כדי להתחיל בתהליך שחזור הסיסמה
למידע נוסף צרו איתנוקשר