גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

אסתטיקה אורבנית

כבר בכניסה למשרדו של ערן חמו, מנכ"ל קבוצת אלוקל, חשים מיד שהאיש חי ונושם עיצוב. הצורך הטוטאלי בעיצוב הוא אולי הביטוי המובהק ביותר להפיכתם של מפעלי "קבוצת אלוקל", מבית מסחר חיפאי שעסק בתחילת שנות השישים בפרופילי אלומיניום, לשחקן מרכזי בקנה מידה ארצי, בתחום האסתטיקה האורבאנית כיום.

קבוצת אלוקל, כוללת את ארבע החטיבות:

  • חטיבת מערכות הסתרה Alukal
  • חטיבת מערכות הצללה Amiel
  • חטיבת החיפויים Capa
  • חטיבת הבטון האדריכלי GRC

החברה מייצרת, מספקת ומרכיבה חיפויים למבני ענק בתחומי התעשייה לסוגיה, מתקינה מסתורים דקורטיביים לשטחי שירות במבני ציבור ומגורים, ומציבה בחוצות הערים מערכי ריהוט עירוני, פרי עיצובם, תכנונם וייצורם של מפעלי הקבוצה.

כל המגוון העצום של מוצרי קבוצת אלוקל מיוצר מאלומיניום ומ - GRC בטון משוריין בסיבי זכוכית.
ה- GRC הינו תרכובת בעלת טווח השימושים הרחב ביותר בתחום האסתטיקה של ענף הבנייה. זוהי משפחת חומרים מבוססי צמנט המחוזקים בסיבי זכוכית מיוחדים המחזקים ומשריינים את התוצר הסופי.

טווח היישומים הרחב של ה – GRC באסתטיקה האורבאנית מאפשר לקבוצת אלוקל לתת מענה לכל "רעיון וליצירתיות קריאטיבית" של הלקוח, בין אם הוא אדריכל, מהנדס בניין או מעצב סביבתי.

ה– GRC הינו חומר "ירוק" וכך גם תהליך ייצורו.
כל רכיבי ה– GRC מיוצרים על בסיס חומרי גלם טבעיים כמו חול, מים וצמנט, המעורבבים הומוגנית עם סיבי זכוכית עמידי-אלקליות. תהליך ייצורו של החומר אינו מזהם, עודפי הייצור ניתנים למחזור ולשימוש חוזר וסביבת העבודה אינה מייצרת פסולת המזיקה לסביבה.

משנות ה 90 ועד היום

ערן חמו הצטרף בתחילת שנות ה-90, כחייל משוחרר, למפעל הקטן "אלוקל" אותו הקים אביו ב- 1964. כבר בשלבים הראשונים לפעילותו שאף להרחיב, להגדיל ולמנף את העסק ולהפוך ממנהל של בית מסחר המשווק מוצרים שיוצרו במקומות אחרים לבעל חברה המתכננת, מפתחת, מייצרת ומשווקת את מוצריה בכוחות עצמה לשוק ההולך וגדל, בהתמדה ובעקביות, של לקוחות.

"הקנייה בזול והמכירה בקצת פחות זול, לא עניינו אותי כבר מראשית הדרך", מודה ערן, "מה שעניין אותי מיד, זה לא להסתפק בלספק ללקוח רק את מה שיש לי במלאי, אלא לייצר בעצמי, כדי להגשים את חלומותיו בתחום הרחב הזה. וזה אומר להתחיל לעצב, לתכנן ולפתח קווי ייצור בעצמי". ואכן, כיום מוצרי "'קבוצת אלוקל" בנויים על התאמה לצרכיו המידיים של כל לקוח ולקוח, ועל השילוב המנצח בין עיצוב לבנייה. שילוב שכיום, לדברי ערן, אינו ניתן להפרדה.

רשימת הלקוחות והפרויקטים של "קבוצת אלוקל" מרשימה ביותר וכוללת גופים מובילים בתחום הבנייה והתשתיות כמו: א. דורי, דניה סיבוס, אשטרום, מנהלת נמל תל אביב, נמל אשקלון, וזוהי רק רשימה חלקית.  בתחום הבנייה פרטית, עובד המפעל עם בכירי האדריכלים, המשבצים את מוצרי 'אלוקל' כחלק מהרעיון העיצובי, כבר בשלבי התכנון הראשוניים של חזיתות המבנים.

"באסטטיקה ארכיטקטונית אנחנו מסודרים"

מחייך ערן ומעלה על מסכו את חזיתו של בית דודאי, מהסדרה המצליחה "דייט בחשיכה" שהוקרנה בערוץ 2, "זה אחד מכרטיסי הביקור הרבים שלנו" הוא קובע בסיפוק.
ואכן, 'כרטיסי הביקור' של קבוצת אלוקל מפוזרים בכל רחבי הארץ:

ספסלי ה– GRC הפיסוליים על הדק של מתחם הנמל בתל אביב, פרטי ריהוט אורבאני, גם הם מ– GRC, המעשירים את 'השביל הירוק' בנמל אשקלון, בטיילת בעכו, שחזורי אתר העתיקות בבית שאן, חיפויי אלומיניום של מבני ענק בתחום התעשייה, וכמובן, מסתורים של שטחי השירות במאות בנייני מגורים, מהצפון הרחוק ועד אילת.

בנוסף לכל אלה, באולם התצוגה, אשר הוקם בשטחי המפעל, יכולים האדריכלים, המעצבים ולקוחות הקצה, להתרשם ממגוון האפשרויות, החומרים והמוצרים הסופיים אותם ערוך המפעל לספק. בהמשך לביקור בתערוכה, יכולים מבקרי התצוגה לערוך סיור מודרך בכל מחלקות הייצור והתכנון של אלוקל, להתרשם מהתהליכים ולשוחח עם אנשי המקצוע והמתכננים.

אדריכלים, מתכננים ומעצבים תעשיתיים זה בשבילכם...

כחלק מהשאיפה ל"איחוד כוחות" בין הדמיון למציאות, "קבוצת אלוקל' פותחת את שעריה בפני האדריכלים והמעצבים הסביבתיים, ומזמינה אותם לקחת חלק בחוויית התכנון והפיתוח של המוצרים החדשים. שילוב הכוחות הזה כבר הוליד מוצרים רבים, וביניהם מערך הספסלים הפיסוליים במתחם הבילויים של נמל תל אביב, אשר זכו בפרס ראשון בתחרות עיצוב המוצר.

מוזמנים ליצור קשר, אנחנו כאן בשבילכם!

"גג מקצועי של 360 מעלות, ידע וניסיון של עשרות שנים ותעוזה בתכנון הם הבסיס שלנו", מסכם ערן, "ומהבסיס האיתן הזה, אנו משתדלים להמריא כמה שיותר גבוה ולעולם לא להתפשר על אמצע הדרך".

קבוצת אלוקל- פתרונות נוספים

בקבוצת אלוקל קיימות ארבע חטיבות אשר מציעות מגוון רחב של פתרונות למעטפת הבניין מאלומיניום ומ-GRC.

הזן את האימייל שלך ולחץ על שלח כדי להתחיל בתהליך שחזור הסיסמה
למידע נוסף צרו איתנוקשר